Hosszú kihagyás után eldöntöttem, hogy újra megragadom a horgászbotot. Háromfa mellett döntöttem, a túrám tavaly szeptember 27-től, október 3-ig tartott.
Vasárnap érkeztem a helyszínre és elfoglaltam a horgászállásom. Az első nap táborépítéssel, helykereséssel és az első beetetéssel telt el. Ezen a túrán használtam először Keen Carp csalikat. A szakmai segítségért nagy köszönet ifj. Orbán Istvánnak.
Taktikám a három napos előetetés volt, melyhez a Big Water és a Nutty bojlikat használtam, emellett az etetett helyektől kellő távolságban, kereső horgászatot folytattam. A horgok alá, csaliként balanszírozott horogcsalikat fűztem.
Már ez a horgászat is szép sikereket hozott, de azért a bóják is meghozták az elképzelt eredményt. A változékony időjárás ellenére folyamatosan nagyon szép halakat fogtam.
Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen sikeres lesz a túra. Törpék a csalikat egyáltalán nem bántották.
Összesen 17 halat fogtam, melynek összsúlya 240 kg volt. A 6 legnagyobb hal átlagsúlya 16,25 kg volt. Az egyéni rekordomat is megdöntöttem, 19,80 kilogrammal.
Engem nagyon meggyőztek a csalik, ezután is ezeket fogom használni.
Üdvözlettel,
Kürti István